Nové materiály a technologie v oblasti zahradního nábytku

Nové materiály a technologie výroby pronikají i do velmi vyhledávané oblasti zahradního nábytku. Proto se v současné době můžeme v našich obchodech setkat také s velmi kvalitním plastovým nábytkem, který má pěkný vzhled a značnou odolnost vůči vnějším vlivům. Někdy je plast také kombinován s jinými materiály. Třeba s hliníkovou konstrukcí nebo s mikrovláknem na měkkých poduškách, dodávajících mnohem větší komfort. Zapomeňte tedy na známý bílý plastový nábytek a kupujte kvalitní inovované plasty. Vsadit ale můžete i na jiný materiál.

Přírodní dřevo prostě našim zahradám sluší

Velkým favoritem je v oblasti, kterou je zahradní nábytek, dřevo všech možných druhů. Přírodnina, která je se zahradou přímo spjata a velmi pěkně s ní ladí, celkový dojem přirozeně doplňuje. Dřevo je materiálem příjemným na dotek i na pohled. Exotické druhy jsou navíc také velmi odolné. Cena dřevěného zahradního nábytku se pohybuje různě právě podle tvrdosti a původu zvoleného dřeva. Mezi dostupnější materiály řadíme smrkové a borovicové dřevo. Naší zahradě ale dodá přirozený vzhled. Připlatíme si za dub i buk, nebo za borovici se severským původem. Ta je totiž odolná a pevná. V Kanadě a dalších severských zemích jsou tyto borovice vystaveny mnohem náročnějším klimatickým podmínkám. Zde je tedy jejich růst zpomalený a výsledkem je vyšší hustota, tvrdost a pevnost dřeva s vyšší odolností.

Exotické dřeviny a zahradní nábytek

Nejkvalitnější zahradní nábytek je vyráběn z exotických dřevin, kam nejčastěji patří týkové dřevo, eukalyptus, severoamerický akát a merenti. Pokud jde o velmi oblíbený teak, ten se vyznačuje extrémní odolností vůči všem vnějším nepříznivým podmínkám. Zejména díky obsahu teakového oleje a také kaučuku je možno jej zcela bez obav nechat na zahradě po dobu celé sezóny. Dobře snáší vítr, déšť, mráz, ale i střídání teplot, a plísně či hmyz jej nepoškodí. Dřevěný nábytek s moderní technologií zušlechťování dřeva je tak velmi odolný a jeho životnost se navíc prodlužuje správnou péčí a pravidelným vhodným ošetřováním pomocí speciálních prostředků. Více informací se dozvíte na blogu, kde najdete další zajímavosti týkající se zahradního nábytku.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *